Zpět na služby

UI a webdesign

Každý grafický návrh webu je responzivní. Mám kompletní znalost guidelines pro Android Material Designu a iOS zařízení a zkušenosti s návrhy kompletních UI Style Guide, které zachovají vizuální konzistenci vašeho produktu.
 

 
Webdesign

Grafické návrhy webových prezentací, microsite nebo internetových obchodů. Při návrhu vycházím primárně z wireframů, kde je již dán obsah webu a jeho rozvržení. Vizuálně vycházím z moodboardu, pocitů, které má design vyvolávat v lidech, firemní identity nebo dalších podkladů, které společně připravíme. Velký důraz přikládám také na funkční grafiku. Web se má nejen líbit, ale musí být přehledný a pohodlný na ovládání. Kromě samotného návrhu vám rád poradím, připravím analýzu současného webdesignu, přinesu nové nápady nebo doporučím experty pro oblasti, kde jsou mé zkušenosti a znalostí omezené (SEO specialista, copywriter, PPC, logotvůrce apod). Samozřejmostí je dohled na kodéry v průběhu kódování webu nebo po jeho dokončení.

 
User Interface design

Tvorba uživatelských rozhraních pro iOS zařízení, Android zařízení, webové aplikace, chytré televize a další platformy. Tvořím UI pro aplikace, které lidi denně používají, a nemusí jít jen o mobilní aplikace. Mám například zkušenost s návrhem pro palubní počítač v automobilu nebo pro informační displej na pračce. Vše musí být přehledné, použitelné, s intuitivním touch-friendly ovládáním a pixel-perfect designem. Dokážu se domluvit s programátory a odevzdat výstupy v domluvených formátech a měřítcích, které jim urychlí implementaci celého UI.

Svým klientům také pomáham s návrhem kompletních UI StyleGuide, které zajistí vizuální konzistenci zejména u rozsahlých aplikací. Typicky jde o webovou aplikaci, která se postupně obsahově a funkčně rozrůstala a celé UI bylo jen pod kontrolou vývojářu. Aplikace pak není jednotná, obsahuje různé inputy nebo ovládání identických prvků se liší. Vše zapracuji do jednotné podoby, která pomůže vývojářům s dalšími vývojem celého produktu.

 
Předání grafických podkladů

Hotový a schválený návrh vždy nasdílím programátorovi nebo kodérovi přes webový nástroj InVision, ve němž uvidí přehledně vypsané veškeré barvy, fonty a rozměry. Při kliknutí na grafický prvek se pak zobrazí možnost pro stažení v PNG nebo SVG formátu. Toto stačí ke kompletnímu naprogramování vašeho webu nebo aplikace.